השכרת רכב באנגליה השוואת מחירים

אנגליה, המדינה הגדולה ביותר בממלכה המנומסת והמאופקת, היא פנינת תיירות שכל אחד ייהנה בה. חצי האי הבריטי הדרומי שייך לאנגליה ובו ניתן לעשות הכל - החל בטיולים אורבאניים מדהימים ועד טיולי טבע בלתי נשכחים. השכרת רכב באנגליה היא דרך נפלאה לתור את המדינה על שלל הפתעותיה, ועוד אפשרות לטעום מעט מן הנימוס האנגלי הטיפוסי, ששורר גם בכבישים.

אומרים שהתנהגות הנהגים בכבישי מדינה מסוימת, מצביע על הטמפרמנט והאופי של תושביה. בגרמניה זה לא ממש כך, אך באנגליה בהחלט כן: נהיגה בכבישי המדינה תגלה לכם שאפשר לנהוג גם בנחת ובשלווה, להמתין בסבלנות ולאפשר לאחרים להשתלב לפניכם מבלי להרגיש פראיירים. אפילו הסמל המובהק של הנהג העצבני בישראל - הבהוב באורות הגבוהים - מחליף תפקיד באנגליה ומשמש את הנהגים לאותת כי הם מעניקים את זכות הקדימה לכם. בלתי נתפס ממש.

מערכת הכבישים

מערך הכבישים האנגלי מצוין כמובן בעיקרו, אם כי בכפרים ובמקומות נידחים אתם צפויים להיתקל פה ושם בכבישים משובשים, צרים במיוחד ומפותלים, אשר לא יהיו נוחים לנסיעה חופשית. הוסיפו לכך את מזג האוויר הגשום כמעט לאורך כל השנה ואת הנהיגה בצד שמאל של הכביש כמובן, וקיבלתם מתכון מושלם לבעיות. עם זאת, זכרו כי ברוב המקומות ובעיקר בדרכים המקשרות בין הערים הגדולות, הכבישים צפויים להיות במצב מושלם וללא בעיות. אל תחששו להגיע גם למקומות הנידחים של אנגליה, אך זכרו להקפיד על נהיגה זהירה יותר.

הגבלות מהירות

- עירוני: עד 50 קמ"ש
- בינעירוני עם נתיב אחד לכל כיוון: עד 95 קמ"ש
- בינעירוני רב נתיבי: עד 110 קמ"ש
- כביש מהיר: עד 110 קמ"ש

חשוב לזכור, מלבד הנסיעה בצד שמאל של הכביש, כי השילוט בכבישי אנגליה נכתב במיילים לשעה ולא בקילומטרים לשעה.

השכרת רכב בערים

מאוד מומלץ להותיר את הרכב השכור מחוץ לערים הגדולות. לונדון היא הדוגמא הטובה ביותר לכך - כרך ענק ופקוק מאוד, שהכניסה אליו עם רכב פרטי גוררת מעין קנס כספי או אגרה. לצד זה, גם החנייה בלונדון מעטה מאוד ורובה בתשלום, והתחבורה הציבורית מעולה. כך נכון לגבי רוב ערי אנגליה ולכן, מומלץ להתרחק מהן כאשר ברשותכם רכב פרטי.

תדלוק

הדלק בבריטניה כולה יקר מאוד יחסית. רוב תחנות הדלק פועלות שעות ארוכות, בין שבע בבוקר לעשר בערב, כאשר ישנן לא מעט כאלו אשר פועלות 24/7 - בסמוך לערים הגדולות ולדרכים המהירות. בסמוך למשאבות התדלוק תמצאו בדרך כלל כפפות חד פעמיות, למי שאינו מעוניין ללכלך את ידיו בזמן התדלוק.

חוקים מיוחדים

- בפנייה ימינה, יש לתת זכות קדימה לרכב שבא ממול.
קנסות חנייה יכולים להגיע לסכומים של כ-30 ליש"ט.-
- שוליים הם דבר נדיר בכבישי אנגליה המהירים. שימו לכך לב.
- אסור בתכלית האיסור לדבר בפלאפון בתחנות הדלק.
- רישיון הנהיגה הישראלי תקף למשך שנה מיום הכניסה למדינה.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>