השכרת רכב בספרד השוואת מחירים

ספרד היא מדינה יפהפייה, שמומלץ מאוד לחקור אותה לאורך ולרוחב. החל מברצלונה הקסומה ועד מדריד המדהימה, מהאיים של פלמה דה מיורקה ועד למחוז הבאסקי - יש בספרד איסנפור דברים לראות. כדי שתוכלו לעשות זאת בצורה הנוחה והמהירה ביותר, כדאי שתחשבו על השכרת רכב בספרד. השכרת רכב בספרד מומלצת רק כאשר אתם מתכננים טיולים ארוכים באזורים לא עירוניים. בערים הגדולות, וזה נכון גם לערים כמו סבילה, ולנסיה וכדומה, לא מומלץ להתנייד עם רכב שכור. גם כאן, כמו במדינות אירופאיות רבות אחרות, התחבורה הציבורית מפותחת ומספקת את כל הדרוש לתייר הממוצע.

מערכת הכבישים

כבישי ספרד טובים מאוד בסך הכל, במיוחד לאחר השדרוג שעברו בעשורים האחרונים. הכבישים הבינעירוניים הגדולים מסומנים באות N ואילו כבישי האגרה מסומנים כ-AP. בשני המקרים, מדובר על כבישים רחבים, מודרניים ואיכותיים במיוחד. לצד זה, יש לזכור כי האזורים הכפריים אינם שופעי כבישים גדולים ואיכותיים. לא פעם תיתקלו בכבישים משובשים וצרים במיוחד, מה גם שהאזורים ההרריים יותר יהיו קשים לנהיגה, בייחוד בחורף, בשל תנאי מזג האוויר. הנהגים בספרד אינם מהמשובחים ביבשת. הם עשויים להיות מעט עצבניים לעיתים ולא אדיבים במיוחד. מומלץ לשים לכך לב, אם כי לא מן הנמנע שתפגשו בכביש גם בנהגים אדיבים בצורה מפתיעה.

הגבלות מהירות

- עירוני: 50 קמ"ש
- בינעירוני: 90-100 קמ"ש
- אוטוסטראדות: 120 קמ"ש

השכרת רכב בערים

כאמור, לא מומלץ לשכור רכב כאשר אתם מטיילים בערים הגדולות. גם ביציאה משדות התעופה הגדולים לא תזדקקו לרכב שכור, הודות לתחבורה הציבורית האיכותית בין שדות התעופה לערים. כל הערים בספרד, באופן כללי, צפופות וללא חנייה מרובה.

תדלוק

תחנות הדלק בספרד זמינות מאוד מבחינת פיזורן ומיקומן, אך שעות העבודה שלהן מוגבלות. רוב התחנות פתוחות משמונה בבוקר לשמונה בערב, אך יש כאלו בכפרים שעובדות עד השעה ארבע. מעטות מהתחנות פועלות 24 שעות ביממה.

חוקים מיוחדים

בספרד החוקים דומים מאוד לאלו הנהוגים בישראל, אך יש לשים לב לכמה דברים, בעיקר בכל הנוגע לרמזורים:

- ישנם רמזורים כפולים בפנייה שמאלה, שמייצרים כמעין פנייה בשני שלבים. כאשר הרמזור השני מביניהם אדום, יש לעצור באמצע הצומת ולחכות שיתחלף.
- פנייה 'רגילה' שמאלה אפשרית רק כאשר הרמזור הירוק מסומן בחץ ירוק.
- ישנן כיכרות שגם בהן יש רמזורים. שימו לכך לב בזמן הנהיגה.
- אסור להשתמש ב-GPS בנסיעה בספרד. יש להצטייד במפה.
- לרוב, קנסות בשל עבירות תנועה ישולמו במקום, לשוטר.
- בכל רכב אשר נוסע על כבישי ספרד חייבים להיות שני משולשי אזהרה ונורה חלופית לפנסים.
- נהגים עם משקפיים חייבים להחזיק ברכב זוג נוסף.
- רישיון הנהיגה הישראלי תקף בספרד למשך חצי שנה מיום הכניסה למדינה.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>