השכרת רכב ברומניה השוואת מחירים

רומניה היא מדינה שנחשבת אהובה מאוד על הישראלים, ובייחוד בשנים האחרונות. התיירים מישראל גילו את נפלאותיה של המדינה הקסומה הזו, שמלבד בוקרשט הנפלאה מציעה גם מרחבים עצומים וטבע מדהים. עניין זה לבדו מצדיק השכרת רכב ברומניה, שתאפשר לכם טיול מרתק בשלל מקומות נפלאים - טיול אותנטי, קל ונוח בכבישיה היפהפיים של המדינה.

נהיגה ברומניה היא חוויה. הנהגים הרומניים לא 'סופרים' בדרך כלל את חוקי התנועה, אבל לכם כנהגים מן החוץ לא כדאי לחקות אותם. השוטרים מקפידים מאוד על אכיפת חוקי התנועה, גם בקרב המקומיים וגם בקרב תיירים, אך אם תייר ייקלע לידיהם - היחס אליו עלול להיות חמור יותר. זכרו כי רומניה היא מדינה שבמקרים רבים עשויה להיות גשומה וחורפית מאוד, ועליכם להתכונן לכך, בייחוד באזורים גבוהים ובהרים. סעו בזהירות והביטו היטב על הדרך, כדי להבטיח נסיעה ללא הפתעות.

מערכת הכבישים

מצד אחד, תוכלו ליהנות מאוטוסטראדות גדולות ומכבישים מהירים ומודרניים בכל רחבי רומניה. מצד שני, באזורים הכפריים אתם עלולים להיתקל בכבישים משובשים במיוחד, מפותלים ומסוכנים. לא פעם תיתקלו בבורות בכביש, בדרכים ללא מעקות בטיחות על אף שנוכחותם נחוצה מאוד, ועוד. בנוסף לכך, באזור הספר ובכפרים תפגשו לא פעם בעגלות עם סוסים ובחיות בר רבות. סעו בזהירות. ניתן לומר בפה מלא כי מערכת הכבישים ברומניה טובה פחות מזו שאתם בוודאי רגילים לה מישראל. חשוב מאוד לקחת זאת בחשבון ולהתאים את הנהיגה לתנאי הכביש ולעובדה שהנהגים הרומניים לא ממש מתחשבים באנשים שאינם מכירים את האזור. שימו לב ששלטי המהירות ברומניה עשויים להופיע במיילים ולא בקילומטרים.

הגבלות מהירות

- עירוני: 50 קמ"ש
- בינעירוני: 90 קמ"ש
- אוטוסטראדות: 100 קמ"ש

השכרת רכב בערים

תנועת הרכבים בערים הגדולות ברומניה עשויה להיות בעייתית, אך לא באותה רמה המוכרת ממדינות מערב אירופה. הבירה בוקרשט עשויה להיות עמוסה למדי בשעות השיא, אך גם בה תוכלו למצוא דרכים פנויות וחניות במקומות מסוימים. בשורה התחתונה, גם בערים תוכלו לנהוג יחסית בנוחות.

תדלוק

הדלק ברומניה זול יחסית, כמובן, בהיותה שייכת לאזור המזרחי של אירופה. עם זאת, חשוב לזכור דבר אחד: כמות תחנות הדלק הולכת ופוחתת ככל שמתרחקים מאזורים אורבאניים, עד מצב בו אתם עלולים לנסוע עשרות קילומטרים מבלי לפגוש תחנת דלק אחת. לכן, מומלץ לתדלק לפני היציאה מהעיר.

חוקים מיוחדים

- נהגים המחזיקים רישיון פחות משנה, נדרשים לנהוג במהירות של 20 קמ"ש פחות מהכתוב בתמרור.
- אין לנהוג ברומניה ברכב מלוכלך - והמשטרה אוכפת זאת לא פעם.
- יש להדליק אורות בכל נסיעה מחוץ לעיר, גם בימי שמש.
- אין לעקוף מימין - למעט כאשר מדובר בטרָם - הרכבת החשמלית הקלה.
- נהגים מתחת לגיל 21 לא יורשו, לרוב, לשכור רכב.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>