השכרת רכב בהולנד השוואת מחירים

מדינת טחנות הרוח והאופניים, תעלות המים והגבינות הנפלאות היא מקום שבו חייבים להשכיר רכב. מדובר במדינה קטנה, לא גדולה בהרבה מישראל, שהופכת למרתקת כאשר חוצים אותה ברכב. השכרת רכב בהולנד, אם כן, היא כמעט בגדר חובה - ממש כמו רכיבה על אופניים, הספורט ההולנדי הלאומי.

החוויה שבנסיעה בהולנד היא משהו שלא חווים בכל יום. בניגוד לישראל, הסדר והרוגע בכבישים מורגש וכך כל נסיעה הופכת לחוויה ולהזדמנות לפגוש בנופים ייחודיים. גם במזג אוויר סגרירי, גשום ומושלג, תמצאו את עצמכם נהנים מהדרך, מתמצאים בקלות ומודים על כך שהחלטתם לשכור רכב ולצאת מהערים הגדולות.

מערכת הכבישים

כבישי הולנד מעולים ומשובחים. הערים הגדולות קשורות ביניהן בכבישים ענקיים ומהירים, שחוצים את המדינה לאורכה ולרוחבה. מהם יוצאים עורקי תחבורה קטנים יותר, אך גם הם מעולים ומתוחזקים היטב, גם באזורים הכפריים והנידחים יותר. בערים ובאזורים מיושבים ישנם לא מעט רחובות מרוצפים ('רחוב הולנדי') - שימו לב שמדובר לרוב במרצפות שהופכות חלקלקות מאוד בימים גשומים. השילוט בכבישי הולנד מופיע באנגלית ובהולנדית והוא ברור ומובן מאוד. עם זאת, מומלץ מאוד לנסוע עם מכשיר GPS צמוד, כדי לוודא שאתם בדרך הנכונה.

הגבלות מהירות

- עירוני: עד 50 קמ"ש
- בינעירוני: עד 80 קמ"ש
- כביש מהיר: עד 100-120 קמ"ש

יש לזכור כי בכבישים המהירים, המהירות המינימלית היא 60 קמ"ש.

השכרת רכב בערים

לא מומלץ להיכנס עם רכב שכור לערים הגדולות בהולנד. מדובר בערים צפופות שאינן מיועדות לנסיעה ברכב פרטי, מה שיהפוך את הטיול למסובך וקשה. התחבורה הציבורית בהולנד, ובעיקר בערים הגדולות, מצוינת ואין כל צורך ברכב, מה גם שניתן להתנייד בערים אלו בקלות על גבי אופניים. יש לציין כי בשולי כל אחת מהערים הגדולות ישנם חניוני ענק לרכבים פרטיים, המסומנים כ-R+P או כ-Transferium ומהם יוצאת תחבורה ציבורית קבועה אל מרכז העיר. החניונים בתוך הערים יקרים למדי, למעט אלו שבקרבת תחנות הרכבת.

תדלוק

רוב תחנות הדלק פועלות בין השעות שמונה בבוקר לתשע בערב, וסגורות בימי ראשון. בקרבת הכבישים המהירים התחנות פועלות 24 שעות ביממה.

חוקים מיוחדים

- בכל כבישי הולנד ישנה זכות קדימה לרוכבי אופניים שרוכבים בשבילים היעודיים, כולל בכיכרות בעלות שבילים כאלו.
- אין לנהוג בשבילים לרוכבי אופניים - שבילים המסומנים בתמרורים ברורים.
- זכות הקדימה תינתן גם לרכבת החשמלית בצומת בה מצטלבים שני כבישים.
- בהיעדר תמרור שבמרכזו מעויין צהוב, זכות הקדימה תינתן תמיד לרכב שבא מימין.
- אין לצפור בהולנד בשעות הלילה.
- רכבת חשמלית יש לעקוף משמאל בלבד, אלא אם ברור כי הדרך הבטוחה יותר לעקיפה היא מצידה השמאלי.
- ישנם גשרים מסוימים מעל נהרות, אשר משמשים גם ככבישים ומתרוממים בעת מעבר ספינות. יש לשים לכך לב.
- בערים שונות, חוקי החנייה משתנים בהתאם ליום בשבוע. מומלץ לברר זאת מראש.
- רישיון הנהיגה הישראלי תקף בהולנד למשך חצי שנה מיום הכניסה למדינה.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>