השכרת רכב ביוון השוואת מחירים

יוון, ארץ של איים ומולדת הדמוקרטיה, היא מקום שנחשב לאחד ממוקדי התיירות המרכזיים בעולם. בשל הטופוגרפיה המיוחדת של המדינה וחלוקתה לאיים רבים, השכרת רכב ביוון תהיה אופציה מאוד מומלצת, לא פעם גם בערים הגדולות. כך, תוכלו לנהוג בנוחות, לשלוט בעצמכם בלוח הזמנים וליהנות מנופים שלא תראו כמותם מחלון המכונית.

הנהיגה ביוון מאתגרת למדי. הנהגים היווניים אינם מהטובים והסבלניים בעולם, ובמידה רבה מזכירים את אלו שאתם רגילים לפגוש מידי בוקר על הכביש - הנהגים הישראליים. עם זאת, בשנים האחרונות חל שיפור גדול במצב הרכבים בכבישי יוון, הודות לרפורמה שביצעה הממשלה, ומערך הכבישים, אליו מייד נגיע, טוב בהחלט. מצד שני, עליכם לקחת בחשבון כי יוון היא המדינה בה שיעור תאונות הדרכים נחשב לגבוה ביותר באירופה.

מערכת הכבישים

אם כן, אפשר להגדיר את מערכת הכבישים ביוון כטובה ואף למעלה מזה. יש בה אוטוסטראדות, כבישי אגרה, גשרים מרשימים (אחד מהם הוא הארוך ביותר באירופה) ובכלל - כבישים מודרניים ורחבים מאוד, בעיקר באזור הערים הגדולות. עם זאת, חשוב לזכור כי לכבישי יוון יש כמה 'דרגות', כאשר אלו שנמצאים באזורים הכפריים יהיו לרוב צרים, מפותלים מאוד ומסוכנים, בעיקר אלו ההרריים ביותר, ובייחוד בעונת החורף בה תנאי הכביש קשים הרבה יותר. קחו זאת בחשבון, משום שיחד עם האופי של הנהג היווני, התמונה מחייבת ערנות מוגברת.

הגבלות מהירות

- עירוני: 50 קמ"ש
- בינעירוני: 100 קמ"ש
- אוטוסטראדות: 120 קמ"ש

השכרת רכב בערים

רוב הערים הגדולות ביוון אינן קשות מאוד לנהיגה (ביחס לערים הגדולות האחרות באירופה), אך גם בהן החוויה אינה מומלצת. לרוב, הערים הללו יהיו עמוסות ומעוטות חנייה, וכדי לקחת זאת בחשבון. בכפרים ובאיים, השכרת רכב מומלצת מאוד. שם המרחבים הגדולים והפתוחים, לצד הנוף המדהים שכבר הזכרנו קודם לכן, מתאימים מאוד לנהיגה ברכב פרטי.

תדלוק

תחנות הדלק ביוון פועלות לרוב בשירות מלא וכמעט ואין שירות עצמי בהן. הדלק נחשב יחסית יקר ביוון, וכדאי לזכור זאת. התחנות בכפרים פועלות עד השעה 19:00, אם כי בכל אזור יש תחנה אחת שחייבת לפעול - על פי חוק - 24 שעות ביממה. המקומיים ישמחו לכוון אתכם אליה. בקרבת הערים ובדרכים המהירות, ישנן לא מעט תחנות שפועלות 24/7.

חוקים מיוחדים

ככלל, החוקים ביוון דומים לישראל, וכך גם רמת האכיפה, שאינה מהגבוהות. ובכל זאת, כדאי מאוד לשים לב לדברים הבאים:

- בכביש דו סיטרי בעל שלושה נתיבים, הנתיב האמצעי הוא נתיב פנייה שמאלה, שמיועד לנוהגים בשני כיווני הנסיעה.
- פס לבן בצידי הדרך המהירה משמעו מעין שול שמיועד לרכבים איטיים, כדי למנוע הפרעה למכוניות המהירות יותר.
- הנהג הישראלי חייב להחזיק ברישיון בינלאומי בזמן הנהיגה ביוון (הרישיון הישראלי לבדו לא יספיק).
- תשלום קנס מתבצע בסניף הדואר בלבד.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>