השכרת רכב בגרמניה השוואת מחירים

טיול לגרמניה הוא אחד היפים והמומלצים, בכך אין ספק. אך יש עניין אחד, שמושך אליו לא מעט תיירים: חווית הנהיגה. שלל מבקרים מכל רחבי העולם חולמים על השכרת רכב בגרמניה, ולו כדי לנסוע באוטוסטראדות המוכרות - האוטובאנס - בהן המהירות אינה מוגבלת. חלום. כאשר אתם מחליטים לשכור רכב בגרמניה, עליכם לזכור שני עקרונות מרכזיים. האחד - הגרמנים הם נהגים טובים, אך מהירים ולעיתים גם עצבניים מאוד. השני - כל עבירה שתעשו על כבישי המדינה, החל בחצייה ברגל ברמזור אדום, דרך הימנעות מאיתות ועד עקיפה מצד ימין באוטוסטראדה - הכל נרשם ומתועד על ידי המשטרה, אשר פזורה בכוחות עצומים לאורך הכבישים. נהגו נכון, בטוח ועל פי חוק, או שתשלמו.

מערכת הכבישים

כל ילד יודע שהכבישים בגרמניה הם מהטובים ביותר בעולם. אין כמעט כבישים משובשים בגרמניה, וגם דרכי העפר בכפרים נחשבות טובות הרבה יותר משלל 'כבישים עירוניים' במדינות אחרות. הדובדבן שבקצפת הוא כמובן האוטובאן, האוטוסטראדה. 11 אלף ק"מ של אוטוסטראדות כאלו יש בגרמניה, ובהן תראו נהגים נוסעים גם ב-200 קמ"ש מבלי להסתכן בדו"ח. פשוט כי אפשר. האוטוסטראדות הן כבישי ענק רבי מסלולים, בהם תראו שלל מכוניות חדישות מטעם היצרנים הגדולים בעולם - מרצדס, ב.מ.וו, פורשה ועוד. בתור נהגים שאינם רגילים למהירויות הגבוהות הנהוגות בכבישים אלו, נמליץ לכם לשמור על הנתיב הימני ובכל מקרה, להימנע מנהיגה בנתיב השמאלי ביותר, אשר שמור לאלו שאוהבים לסחוט את דוושת הגז עד הסוף. כבישים אלו אינם כבישי אגרה, ולמעשה אין כבישים בתשלום בגרמניה.

הגבלות מהירות

- עירוני: 50 קמ"ש
- בינעירוני: 100 קמ"ש
- אוטוסטראדות: המלצה - עד 130 קמ"ש; בחורף - 100 קמ"ש.

השכרת רכב בערים

גם כאן, כמו במדינות רבות ומפותחות ברחבי העולם, הנהיגה בערים אינה מומלצת כלל. הנסיעה ברכב פרטי מומלצת אך ורק במרחבים הפתוחים ובכבישים המקשרים בין הערים. אגב, אחת הסיבות לכך היא שבכל עיר בגרמניה ישנו מערך תחבורה ציבורית מתקדם ומדויק להפליא, כמו שרק גרמניה יודעת להציע.

תדלוק

בגרמניה ישנן תחנות דלק שפועלות 24 שעות ביממה, אך לא כולן כאלו. עם זאת, גם התחנות אשר לא פועלות כל היום, יהיו פתוחות לרוב בין שמונה בבוקר לשמונה בערב, כך שהזמינות שלהן בהחלט גבוהה. אגב, בגרמניה נסיעה ללא דלק נחשבת כעבירת תנועה - קחו זאת בחשבון.

חוקים מיוחדים

בגרמניה שלל חוקים, עליהם מקפידה המשטרה היטב. אלו חלק מהם:

- אור צהוב מהבהב ברמזור אינו סימן שניתן עדיין להיכנס לצומת. יש לעצור ולחכות לאור הירוק.
- ניתן לפנות ימינה כאשר הרמזור אדום, אך רק כאשר ישנו חץ ירוק בכיוון זה.
- לרכבות הקלות זכות קדימה על פני כלי הרכב.
- אין להשתמש בגלאי מכמונות מהירות בכבישי גרמניה.
- בכביש דו סטרי (3 או 5 נתיבים), הנתיב האמצעי הוא לפנייה שמאלה בלבד.
- הרכבים בכבישי גרמניה חייבים להיות תקינים וכשירים לנסיעה, ללא פשרות.
- במקרה של תאונה, יש להישאר במקום למשך חצי שעה.
- רישיון נהיגה ישראלי מוכר בגרמניה למשך חצי שנה מרגע כניסתכם למדינה.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>