השכרת רכב בצרפת השוואת מחירים

מולדת הקרואסון היא מקום נפלא לטייל בו, והמרחבים הגדולים מזמינים אתכם לבצע השכרת רכב בצרפת - שתהפוך את הטיול למיוחד עוד יותר. כך, תוכלו לסרוק את צרפת בצורה מיטבית ולגלות פינות חמד שלא תראו בשום טיול אחר. צרפת שופעת פינות חמד כאלו, ולכן הטיול ברכב שכור הוא מומלץ ביותר.

נהיגה בכבישי צרפת היא נהיגה כיפית, הודות לכבישים הגדולים והרחבים והנופים המדהימים. דווקא הנהגים הצרפתיים לא סבלניים במיוחד ונוהגים לצפור, בייחוד בערים הגדולות. כדאי לשים לב גם למכמונות המהירות הרבות שפזורות ברחבי המדינה ולקנסות הגבוהים שבאים יחד איתם - עד 400 יורו לעיתים. הנסיעה בצרפת לא אמורה להיות מסובכת במיוחד, והשילוט בכל רחבי המדינה ברור למדי.

מערכת הכבישים

כבישי צרפת מעולים מכל בחינה שהיא. יש בה כבישים מהירים רבים, כבישי אגרה בכמויות ועוד שלל עורקי תחבורה גדולים. תשמחו לדעת שגם בכפרים הרחוקים ובמקומות הגבוהים - בניגוד למדינות אחרות באירופה - הכבישים במצב מעולה והמדינה מקפידה לשמור אותם כך כדי להקל על המטיילים. בכבישים המהירים תיתקלו לא פעם בנהיגה פרועה ומהירה במיוחד על המקומיים. חלק מהכבישים הם בעלי שלושה חמישה נתיבים, כך שמומלץ לשמור על הימין ככל האפשר כדי למנוע סכנות וחוויות לא נעימות. חשוב לזכור שנתיב בעל קו לבן כפול, הוא נתיב למכוניות ורכבים שנוסעים לאט יותר (משאיות למשל).

הגבלות מהירות

בצרפת ישנו הבדל משמעותי בהגבלת המהירות בין ימים גשומים ליבשים.

כביש רטוב:

- עירוני: 50 קמ"ש
- בינעירוני: 80 קמ"ש
- אוטוסטראדות: 100 קמ"ש.

כביש יבש:

- עירוני: 50 קמ"ש
- בינעירוני: 90 קמ"ש
- אוטוסטראדות: 110-130 קמ"ש.

השכרת רכב בערים

כמו בכל מדינה מפותחת, גם בצרפת הנהיגה בערים הגדולות לא מומלצת. פריז היא כמובן המקום האחרון שתרצו לנהוג בו ברכב, גם בשל בעיות התנועה וגם בשל היעדר חנייה, אך גם ערים קטנות יותר כמו מארסיי יהיו קשות לנהיגה, בייחוד כאשר סביבכם נהגים צרפתיים בעלי מזג חם.

תדלוק

הדלק בצרפת נחשב תמיד לזול יחסית וכמעט בכל מקום תמצאו תחנות דלק, כך שלא אמורה להיות בעיה מבחינה זו. עם זאת, שימו לב שלרוב, התחנות הקרובות לכבישים המהירים יהיו יקרות יותר מאלו שבאזורי הספר.

חוקים מיוחדים

האוטוסטראדות מסומנות במילה peage.
תמרור ‘Prorite a droite’ משמעו מתן זכות קדימה לרכב הבא מימין, בכל מצב.
הרמזורים בצרפת אינם מתחלפים לצהוב בין האדום לירוק. ב'כיוון' ההפוך, הצהוב דווקא מופיע.
ישנם כבישים דו סיטריים שבהם שלושה או חמישה נתיבים, כאשר הנתיב האמצעי משמש לעקיפה - הוא מסומן היטב.
קנסות משולמים ישירות לשוטר שעצר אתכם.
עקיפת חשמלית בכביש דו סטרי - מימין בלבד. בכביש חד סטרי - גם משמאל.
אין לעקוף חשמלית בעת עצירתה.
חלק מחברות ההשכרה בצרפת מאפשרות השכרה רק לבני 25 ומעלה.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB02
 
>