טיסות לחו"ל

1 יציאה מ- מצא יעד ל- מצא יעד
2 מתאריך בחר תאריך עד בחר תאריך
3 הרכב בחר מס' נוסעים
 

מדריך להזמנת טיסות זולות

הסכם 'שמיים פתוחים' שיצר סערה של ממש בענפי התעופה והתיירות המקומיים, הביא בשורה צרכנית של ממש: הוזלה מיידית במחירי כרטיסי הטיסה, כמעט לכל מקום בעולם, יחד עם הבטחה להוזלות בכל קווי התעופה בשנים הקרובות. יש כאלו שדיברו על סכומים של 200 יורו ופחות עבור כרטיס טיסה ללונדון, תוך שנתיים או שלוש. את ירידת המחירים אפשר להרגיש כבר היום, אך הרמה עדיין לא הגיעה לרף שהובטח. אין זה אומר שאי אפשר למצוא כבר היום מציאות: לרשות כל מטייל עומדים כיום אינספור כלים להזמנת טיסות זולות לכל רחבי העולם. ריכזנו כאן עבורכם, במקום אחד, את כל הדרכים לעשות זאת.

הזמנה מראש

מי שמעדיף את הטיסות הסדירות (בין אם אלו טיסות ישירות או טיסות עם עצירת ביניים), יוכל למצוא מחירים נמוכים אם יבצע את ההזמנה מספיק זמן מראש. כמה מראש? עדיפות לכמה חודשים ואפילו חצי שנה לפני תאריך הטיסה, אם כי גם חודש וחצי או חודשיים מראש יספיקו לעיתים כדי למצוא מציאות. אגב, עניין זה נכון גם - ואולי בעיקר - בנוגע לטיסות הלואו קוסט. טיסות אלו, אשר מציעות מינימום שירות לצד מינימום מחיר, יהיו זולות יותר ככל שתתרחקו ממועד הטיסה. ככל שתתקרבו אליה, המחירים ירקיעו שחקים.

טיסות עם עצירת ביניים

הזכרנו בסעיף הקודם את הטיסות עם עצירת הביניים, מבלי לציין עובדה פשוטה אחת, שידועה לכל איש מקצוע מעולם התיירות: טיסות עם עצירת ביניים יהיו זולות יותר מטיסות ישירות, ב-99.9% מהמקרים. לכן, גם אם החלטתם לטוס ולא הזמנתם את הכרטיס מספיק זמן מראש, תדעו שבטיסות הלא ישירות תמצאו את הגאולה.

נחיתות בשדות תעופה משניים

רבים כלל לא מתייחסים לנתון הזה, אך הזמנת טיסות זולות עוברת דרך שדות תעופה פחות מוכרים ופופולאריים. כך, אם תטוסו ללונדון עם חברה אשר נוחתת בשדה התעופה לוטון או גטוויק, תוכלו לזכות במחיר סביר בהחלט. אם תבחרו לנחות בשדה התעופה צ'אמפינו שברומא, גם כן תזכו במחיר נוח יותר. אגב, רבות מחברות הלואו קוסט נוקטות בצעד זה בדיוק, במטרה להוזיל עלויות.

טיסות לואו קוסט

הן הוזכרו כאן כבר פעמיים, אך שווה להקדיש להן גם פרק נפרד בכתבה. טיסות אלו הופכות פופולאריות יותר ויותר בכל רחבי העולם וגם בישראל, עד שכיום ניתן ליהנות משירותיהן של שתי חברות כאלו, תוצרת כחול לבן: ארקיע אקספרס ו-UP (מבית אל על). היתרון הגדול של חברות הלואו קוסט הוא כמובן החיסכון במחיר, שבא על חשבון רמת השירות. הזכרנו כבר את נטייתן של החברות הללו לנחות בשדות תעופה משניים, כאשר גם מועדי טיסה פחות שגרתיים (בשעות פחות עמוסות) נחשבים לעניין שבשגרה בטיסות אלו. חשוב לזכור שכל שירות בטיסה יגרור אחריו תשלום, החל בשימוש באוזניות ועד ארוחה.

טיסות צ'רטר

טיסות הצ'רטר הן טיסות אשר מוזמנות לרוב על ידי גוף מסוים, ששוכר מטוס ושואף למלא אותו עד תומו (מאחר שמדובר לרוב בגופים קטנים יותר, לעומת חברות התעופה הגדולות, הניסיון להגיע לתפוסה מלאה הוא מהעקרונות החשובים ביותר בטיסות אלו). כתוצאה מכך, טיסות אלו לרוב יוצאות בשעות לא סדירות ולעיתים נדחות לא מעט, אך בתמורה הן מציעות מחירים שקשה להתחרות בהם.

חבילות נופש

מכירים את התרגיל השיווקי הידוע והמוצלח, שבו חברה מסוימת מנסה למכור לכם כמה מוצרים תחת 'חבילה' אחת, בהנחה משמעותית? כך נכון גם לגבי חבילות נופש, אשר מציעות לכם טיסה, מלון ולעיתים גם רכב שכור וכניסה לאתרים שונים - והכל במחיר אחד. ברוב המכריע של המקרים, מחיר החבילה שיוצע לכם יהיה נמוך יותר מאשר קנייה של כל אחד מהשירותים הללו בנפרד.

טיסות של הרגע האחרון

זהו הסעיף לספונטניים שביניכם, אלו בעלי עצבי הברזל: מי שמעוניין בכך, יוכל להמתין עד לרגע האחרון ממש - 24 שעות לפני ההמראה ולעיתים אף פחות מזה - ולגלות לא מעט מציאות, חלקן מדהימות במיוחד. מספיק לבדוק את עמוד הרגע האחרון של גוליבר, כדי להבין עד כמה המחירים יכולים להיות נמוכים, 'מחירי רצפה' ממש, כשמדובר בהזמנות של הרגע האחרון.

הימנעות מחגים ומעונות השיא

בישראל, ישנן שלוש תקופות שנחשבות לשיאי העונה: חגי תשרי, חופשת הפסח וחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט בעיקר). בתקופות אלו, באופן טבעי, הביקוש לטיסות ולחדרים במלונות עולה משמעותית, מה שמעלה גם את המחירים. אם המטרה שלפניכם היא הזמנת טיסות זולות, פשוט הימנעו מחופשה בתקופות אלו.

כל הדרכים מובילות לגוליבר

אחרי שהבנתם מה הן הדרכים להשיג טיסות זולות, צריך לדעת היכן למצוא אותן. אתר גוליבר מרכז במקום אחד את כל סוגי הטיסות (למעט טיסות לואו קוסט, אותן תוכלו למצוא באתרי החברות השונות) ונותן מענה לכל אחד מהפרמטרים שציינו כאן. מנוע החיפוש המשוכלל, לצד האפליקציה החדשנית, מובילים שינוי של ממש בהתנהגות הצרכנית בענף התיירות הישראלי, בדרך למטרה הנכספת: הזמנת טיסות זולות במיוחד, לכל מקום בעולם.

*Now with hotel reviews byGLV-WEB03